Sposoby na uspokojenie żołądka

Niedzielna przejażdżka za miasto to dla ciebie nie lada przyjem­ność, ale towarzyszący ci pies cierpi prawdziwe katusze. Żołądek pod­chodzi mu do gardła, a z pyska nieprzerwanie cieknie ślina. Gdy spoj­rzysz na niego, mógłbyś się założyć, że zzieleniał – dobrze, że nie wi­dać tego przez futro. A od samego patrzenia sam czujesz się chory.

Choroba lokomocyjna zdarza się dosyć często, zwłaszcza u zwie­rząt młodych, mówi dr Lynda Bond, lekarka weterynarii z prywatną praktyką w Cape Elizabeth w Maine, prowadząca w jednej ze stacji telewizyjnych w Portland cotygodniowy program o zwierzętach do­mowych. Zanim z niej wyrosną, nawet najkrótsza przejażdżka samo­chodem to koszmarna podróż.

Mimo to nie zostawiaj zwierzaka w domu. Oto nasze rady, jak uspokoić jego żołądek i zapobiec skutkom choroby lokomocyjnej.