Nuda – psy

Daj mu coś do roboty. Wszystkie rasy psów wyhodowano do cze­goś – na przykład do aportowania kaczek, polowania na niedźwiedzie czy tropienia lisa. Mogą poczuć się sfrustrowane, gdy nie mogą w pełni zaprezentować swoich umiejętności. Aby twój pies był na­prawdę szczęśliwy, zachęcaj go, żeby robił to, w czym jest najlepszy, sugeruje Niego.

Na przykład dla teriera można w rogu ogrodu odgrodzić kawałek miejsca, gdzie będzie sobie mógł kopać bez przeszkód. Albo usyp mu w domu wielką kupę starych łachów, by sobie w niej pobuszował. Dla labradora nie ma większej przyjemności, niż taplanie się w zim­nej wodzie. A dla każdego psa wielką frajdą jest wypad w nieznane, gdzie można sobie swobodnie pobiegać.

Zajmujące gryzaki. Psy zawsze lubią gryźć i przeżuwać, więc specjalny smakołyk sprawi im wiele radości, mówi dr Kathy Gaug­han, wykładowca na Wydziale Klinicznym Kolegium Medycyny We­terynaryjnej Stanowego Uniwersytetu Kansas w Manhattan, Kansas. Poleca gumowe zabawki do gryzienia, wypełnione masłem orzecho­wym albo ulubioną karmą psa. „Będziesz zdziwiony, jak długo pies będzie zainteresowany taką zabawką”, dodaje.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.