Kłopoty z kryciem – psy

Manewruj suką. Psy, które jeszcze nie kryły, często nie wiedzą, od której strony należy podejść do suki, i zwykle zaczynają od nie­właściwej.

Nie manewruj psem, nie staraj się go naprowadzać, bo może cał­kiem stracić zainteresowanie, przestrzega Chris Walkowicz. Zawsze staraj się raczej przestawić sukę, tak aby znalazła się w dogodnej do krycia pozycji.

Pomóż naturze. Kiedy pies ma problem z penetracją suki, można mu pomóc stosując dostępne bez recepty lubrykanty, radzi Chris Wal­kowicz, która najchętniej używa K-Y Jelly.

Czasem potrzebna jest przerwa. „Czasami zwierzęta są tak bar­dzo podniecone, że potrzebna jest im przerwa na szybkie załatwienie się”, mówi Chris Walkowicz.

Poczekaj aż się rozłączą. Podczas krycia mięśnie pochwy suki za­ciskają się wokół penisa psa tak, że po kryciu zwierzęta pozostają złączone jeszcze przez jakiś czas. Może to trwać nawet do godziny. „Trzeba uważać, żeby w tym czasie nie zrobiły sobie krzywdy”, ostrzega Marion Hunt. „Niedoświadczony samiec nie zawsze wie, jak zejść z suki i przełożyć nogę”. Jeśli psy stoją złączone dłużej niż go­dzinę, należy ustawić psa w oryginalnej pozycji krycia, a potem moc­no nacisnąć na jego zad, by spowodować rozłączenie, radzi Chris Walkowicz.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.