Tylko dla psów

Do wanny. Częste spłukiwanie wycieku, brudzącego sierść, zmniej­szy trochę atrakcyjny zapach, przywabiający psy z całej okolicy, mówi Chris Walkowicz. „Szczególnie w środkowym okresie cieczki umyj jej zad i tylne łapy raz lub dwa razy dziennie”, proponuje.

Zamaskuj zapach. W sklepach z artykułami dla zwierząt można kupić rozmaite dezodoranty. Niektóre z nich zmieniają zapach cieczki na taki, jaki wydziela suka już pokryta. Powoduje on, że kręcące się w pobliżu suki psy tracą zainteresowanie.

Załóż pieluchę. Założenie suce w cieczce pieluchy uchroni dywa­ny i meble przed poplamieniem, radzi Chris Walkowicz. Jednorazowe pieluchy dla zwierząt można czasem kupić u weterynarzy i w niektó­rych sklepach. Produkowane są w kilku rozmiarach – od całkiem ma­łych dla kota lub chihuahua, do XXX-large, nadających się nawet dla bernardyna. Zaopatrzone są we wkładkę absorpcyjną i mają otwór, przez który przekłada się ogon.

Dopilnuj jedzenia. Zdarza się nierzadko, że w okresie rui apetyt suki czy kotki jest wyraźnie mniejszy. „Nic dziwnego, przecież ma w głowie coś zupełnie innego”, śmieje się pani Gilbertson. Zachęć ją do jedzenia, aby nie straciła formy, i daj coś wyjątkowo smacznego, na przykład obgotowaną wątróbkę.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.