Ślinotok – psy

Minimalizuj szkody. Jeśli twój pies należy do tych, które ślinią się ustawicznie, bo taka jest ich uroda, spraw mu gustowną bandamkę, żeby nie chodził stale mokry, proponuje Steven Holmstrom, prywat­nie praktykujący lekarz weterynarii z Belmont w Kalifornii, przewod­niczący American Veterinary Dental College, autor Veteńnary Dental Techniąues.

Kupioną chustę złóż w trójkąt i zawiąż na szyi, tak żeby dół przy­krywał klatkę piersiową.

„Bandamki są wręcz modne”, zapewnia dr Holmstrom. „Szczegól­nie chętnie zakłada się je psom wystawowym przed wejściem na ring”.

Noś ręcznik. Nawet i u tych psów, które zazwyczaj ślinią się umiarkowanie, mogą pojawić się prawdziwe fontanny śliny, gdy zwierzęta są podekscytowane lub zmęczone. Aby twój ulubieniec nie zaślinił się po uszy i nie zmoczył wszystkich dokoła, miej ze sobą pa­pierowy lub frotowy ręcznik, którym wytrzesz go w razie potrzeby.

Dobre maniery, których powinni przestrzegać właściciele psów, nakazują, aby w przypadku, gdy ślinienie spowodowane jest zabawą z innym psem w parku, wytrzeć także i tego drugiego, poucza dr Charles A. Williams, prywatnie praktykujący lekarz weterynarii z Vienna w Virginii, specjalizujący się w stomatologii. „Przekonasz się, że wszyscy uznają takie zachowanie za nadzwyczaj eleganckie”, zapewnia.

Połóż matę na podłogę. Już nawet najlżejsza myśl o jedzeniu mo­że wywołać istną Niagarę śliny. Toteż gdy zbliża się pora przygoto­wania posiłku, połóż w miejscu, gdzie zwykle stawiasz psią miskę, sporych rozmiarów matę. Nie będziesz musiał wycierać podłogi, ra­dzi dr Beard.

Możesz również polubić…