…I dobry weterynarz

Lekarz weterynarii to jeden z najważniejszych ludzi, z jakimi ze­tknie się twój zwierzak – choć ten pewnie wcale nie zdaje sobie z te­go sprawy. Co więcej, pewnie wcale nie ma ochoty go spotykać…, ale i nikt z nas nie miałby raczej ochoty już choćby na zmierzenie tem­peratury tak, jak robi się to u zwierząt. Dobry lekarz nie tylko pomo­że w potrzebie twemu psu lub kotu, ale przede wszystkim zapewni ci spokojne sumienie.

Zdaniem Karen Overall, doktora nauk przyrodniczych i weteryna­rii, wykładowcy specjalizującej się w zachowaniu zwierząt w Szkole Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Pensylwania w Filadelfii, znalezienie takiego weterynarza bywa równie trudne, jak i na trafie­nie na dobrego lekarza dla ludzi. „Ale trzeba postarać się znaleźć ta­kiego, którego kwalifikacje odpowiadają naszym oczekiwaniom”, do­daje.

Poszukując lekarza weterynarii, znajdź odpowiedź na następujące pytania:

  • Czy zawsze ma czas, aby odpowiadać na twoje pytania? Czy z pacjentem obchodzi się łagodnie? Czy odpowiada ci jego cha­rakter?
  • Czy jego gabinet przygotowany jest do zajęcia się cięższymi przypadkami, wymagającymi hospitalizacji? Czy zatrudnia od­powiednio przygotowanych pracowników pomocniczych?
  • Czy można się do niego zwracać przez 24 godziny na dobę, gdy zachodzi taka potrzeba?
  • Czy gabinet ma przestronną poczekalnię, aby zestresowani pa­cjenci nie tłoczyli się?
  • Czy wszyscy pracownicy są mili i chętni do pomocy? Czy, w ra­zie konieczności zostawienia zwierzaka na dłużej, jesteś pewien, że będzie miał dobrą opiekę?

Nie ma niczego niestosownego w zadzwonieniu do weterynarza i umówieniu się na wizytę po to tylko, aby przedstawić mu siebie i swojego ulubieńca i sprawdzić, czy wszyscy zainteresowani będą sobie odpowiadać. „To dobry sposób, żeby zawczasu upewnić się, czy dobrze wybraliśmy miejsce, gdzie będą się zajmować zdrowiem naszego zwierzaka”, dodaje dr Overall.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.