Zazdrość

Do tej pory wszystko układało się jak najlepiej. Wystarczyło jed­nak, by w domu pojawił się ktoś nowy – narzeczony, dziecko czy no­we zwierzę – a twój ulubieniec szaleje z zazdrości.

Wprawdzie zwierzęta nie odczuwają zazdrości dokładnie w ten sam sposób, jak ludzie, ale trudno zaprzeczyć pojawianiu się pew­nych jej aspektów w waszych wzajemnych stosunkach.

„Nie ma co do tego wątpliwości, że istnieje pewien aspekt współ­zawodnictwa, dla niego jesteś tą najsmakowitszą kością na świecie i wcale nie musi chcieć się nią dzielić”, mówi dr Patricia McConnell, biolog, specjalistka w dziedzinie zachowania zwierząt, adiunkt na Wydziale Zoologii Uniwersytetu Wisconsin w Madison.

Zwierzęta mają swoje sposoby na okazywanie niezadowolenia. Kot może zacząć chować się po kątach, załatwiać w najróżniejszych miej­scach, rwać tapicerkę na strzępy. Pies zwykle reaguje agresją, niepo­słuszeństwem lub ospałością. Często zapomina o zachowaniu czysto­ści w domu, niszczy też meble i inne przedmioty.

Zwierzęta potrzebują czuć się kochane. Kiedy zazdrość zawładnie ich uczuciami, wypróbuj poniższe sposoby, żeby sobie z nią poradzić.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.