Pchły

Czy widzisz tę skaczącą pchłę na twoim drapiącym się ulubieńcu? Nie zauważyłeś jej? Szkoda, w ciągu miesiąca ta maleńka istotka (z małą pomocą partnera) jest w stanie zapełnić twój dom ćwiercią miliona nowych lokatorów – jej potomków.

Co więcej, jeśli zobaczysz na zwierzęciu jedną pchłę, możesz być pewien, że sto innych już szaleje w jego futrze, ale także w ogrodzie, na podłodze, w pokryciu mebli, ostrzega dr Michael Dryden, docent parazytologii w Kolegium Medycyny Weterynaryjnej Stanowego Uniwersytetu Kansas, w Manhattan, Kansas. „To może być wręcz zniechęcające”.

Te małe szkodniki potrafią być bardzo trudne do wytępienia. Tak naprawdę nigdy nie będziesz w 100% pewien, czy udało ci się ich po­zbyć całkowicie. Ale zawsze możesz zabezpieczyć swego podopiecz­nego przed atakiem pcheł. „Przekonasz się, że jest to niekończąca się batalia, jeśli jednak będziesz konsekwentny, w końcu wygrasz”, za­pewnia dr Philip Kass, docent epidemiologii Wyższej Szkoły Wetery­narii Uniwersytetu Kalifornijskiego w Davis. Przeczytaj niżej, co mo­żesz zrobić.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.