Nauka czystości w domu – psy i koty

Spokojnie, to tylko wypadek. Każdemu może się od czasu do czasu przydarzyć mały wypadek, a tytłanie nosa w nieczystościach nic nie pomoże. „Kociak czy szczeniak jeszcze nie wie, że źle zrobił, w ten sposób tylko go przestraszysz”, ostrzega Liz Palika, instruktor szkolenia w Oceanside, Kalifornia, współpracująca z miesięcznikiem Dog Fancy, autorka Fido, Come: Training your Dog with Love and Understanding oraz Love on a Leash.

Pokaż, gdzie jest toaleta. Kiedy złapiesz malca na załatwianiu się w niedozwolonym miejscu, powiedz stanowczo „Nie” i zanieś go tam, gdzie powinien to zrobić. Poczekaj, aż załatwi się we wskazanym miejscu i pochwal go z ogromnym entuzjazmem, radzi Liz Palika.

Zamaskuj zapachy. Niektórzy weterynarze uważają, że psy i koty, wiedzione zapachem, wracają załatwić się w to samo miejsce. Nie­ właściwe miejsce trzeba więc bardzo dokładnie wymyć, mówi dr Paasch.

Do litra wody dodaj 1/4 filiżanki octu i trochę detergentu, tą mie­szanką wymyj starannie podłogę, następnie użyj neutralizującego zwierzęce zapachy sprayu, który można kupić w sklepach z artykuła­mi dla zwierząt.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.