Lęk przed samotnością – spokój na receptę

Jeśli wszystkie twoje działania zmierzające do uspokojenia twojego spanikowa­nego pieszczocha zawiodły, lekarz może przepisać mu środki uspokajające, które pomogą uśmierzyć jego lęki, zapewnia dr Karen Overall, doktor nauk przyrodni­czych i weterynaryjnych, wykładowca na Wydziale Badań Klinicznych Szkoły Medy­cyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Pensylwania w Filadelfii.

Niektóre dostępne na receptę środki podnoszą poziom serotoniny w mózgu, a jest to substancja, która między innymi pozwala organizmowi na zrelaksowanie się, mówi dr Overall. W odróżnieniu od środków uspokajających, które wywołują sen­ność, leki takie jak Elavil czy Buspar pomagają psom poczuć się normalnie. „Dla niektórych ludzi to są cudowne środki, które przywracają ich ulubieńca do normal­ności”.

Więź psychiczna

Czy marzyłeś kiedyś o tym, by twój przerażony pieszczoch przemówił ludzkim głosem i opowiedział, co go tak bardzo przeraża? „Twój pies może mówić i ty mo­żesz się z nim porozumiewać”, jak najbardziej poważnie twierdzi Jeri Ryan, terapeutka z Oakland, Kalifornia, która wierzy, że ludzie mogą porozumiewać się ze zwierzętami telepatycznie.

„Możesz rozmawiać ze swoim psem, nie mówiąc ani słowa”, zapewnia.

Według Jeri Ryan – do jej pacjentów należą zarówno ludzie, jak i zwierzęta – lęk przed samotnością jest bardzo powszechnym zjawiskiem. Przypomina sobie psa, który był wyjątkowo przerażony perspektywą samotnego pozostania w domu. „Po­rozmawiałam z nim i dowiedziałam się, że był porzucony przez swoich poprzednich właścicieli. Kiedy zapewniłam go, że nowi właściciele bardzo go kochają i nigdy nie opuszczą, jego lęki rozwiały się jak mgła o poranku”.

Jeri Ryan mówi, że aby nauczyć się rozmawiać ze swoim psem, należy udać się w bardzo spokojne miejsce i całkowicie się odprężyć. „Myśl o swoim przyjacielu, do­tykaj go w myślach i czekaj, bądź przygotowany na kontakt, ale pamiętaj, to wyma­ga praktyki”.

Kiedy jednak z tej ponadzmysłowej konwersacji dowiesz się, że lęki twojego ulu­bieńca wymknęły się spod kontroli, nie czekaj na cud, tylko zwróć się o pomoc do specjalistów.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.