Kopanie – koty

Sprzątaj często. Jeśli ostatnio nie czyściłeś kociej kuwety, to nie dziw się, że kot mógł wykopać kilka roślin, przygotowując sobie nowe, schludne miejsce, mówi dr Forthman. Znający się na rzeczy radzą, aby kuwetę czyścić przynajmniej raz dziennie, a żwirek zmie­niać w niej chociaż raz w tygodniu. Do żwirku dobrze jest dodać tro­chę sody oczyszczonej, która pochłania zapachy, mogące zniechęcać kota do ponownego skorzystania z kuwety.

Nie każ szukać daleko. „Gdy kot jest w potrzebie, a kuweta dale­ko, to chętnie skorzysta z najbliższej doniczki lub grządki – z wielką szkodą dla roślin”, ostrzega dr Forthman. Proponuje więc, aby w większym domu kuwety znajdowały się na każdym piętrze, po jed­nej na każde zwierzę, gdy kotów jest więcej. „Dzięki temu bez trudu znajdą kuwetę, gdy tylko jej potrzebują”.

Mylące podobieństwo. Kiedy żwirek w kuwecie przypomina ko­lorem i konsystencją ziemię ogrodową, to kot może przestać odróż­niać kuwetę od grządki. Dr Forthman radzi, aby wybrać żwirek wy­raźnie różniący się od ziemi do kwiatów.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.