Tylko dla psów

Wypróbuj nowe ścieżki. Zamiast obierać tę samą, znaną do znu­dzenia trasę, zabierz swojego przygnębionego przyjaciela w zupełnie nowe, nieznane miejsce, sugeruje John C. Wright, doktor nauk biolo­gicznych, specjalista w dziedzinie behawioru zwierząt, wykładowca psychologii na Uniwersytecie Mercer w Macon, Georgia, wykładow­ca na Wydziale Nauk Weterynaryjnych w Atlancie. Nowe zapachy, dźwięki i widoki mogą wzbudzić zainteresowanie i poprawić mu na­strój.

Niech ktoś do niego wpadnie. Psy to bardzo towarzyskie zwierzę­ta, czują się naprawdę opuszczone i smutne, siedząc samotnie przez cały dzień. Poproś kogoś z sąsiadów lub znajomych, aby wpadł do ciebie w ciągu dnia i pobył trochę z twoim psem. „Taka wizyta bar­dzo podniesie go na duchu”, mówi Steve Lindsay.

Party dla przyjaciół. Psy, podobnie jak ludzie, lubią, żeby coś się działo. Łatwiej im pokonać przygnębienie, kiedy znajdą się w otocze­niu przyjaciół. Warren Eckstein, w swojej książce How to Get Your Dog to Do What You Want, zaleca zapraszanie do domu na psie party czworonożnych przyjaciół. Według niego rozrywka w wesołym gro­nie szybko rozproszy chandrę.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.